WYBIERZ ZAKRES DAT:

2023-10-21

PIELGRZYMKA DO WŁOCH KWIECIEŃ 2024

PIELGRZYMKA   DO  WŁOCH

Padwa, Rzym, Asyż, Cascia, Neapol (o. Dolindo), Pompeje, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Manoppello, Lanciano, Monte S. Angelo

TERMIN: 08-19.04.2024

I dzień – wyjazd z Polski

Wyjazd wcześnie rano, przyjazd do Wiednia, obiadokolacja, wieczorny spacer po Wiedniu, nocleg.

II dzień – Maria Saal, Padwa

Śniadanie, wyjazd do Włoch, na trasie msza święta w austriackim sanktuarium maryjnym w Maria Saal w kościele Wniebowzięcia NMP. To z tego miejsca rozpoczęła się ponowna chrystianizacja Karyntii za czasów Karolingów. Przyjazd w okolice Padwy, zakwaterowanie  w hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

III dzień - Padwa

Śniadanie, zwiedzanie Padwy – Prato della Vale z widokiem na kościół św. Justyny. Następnie Bazylika św. Antoniego z jego grobem oraz relikwiami w postaci żuchwy i języka. Dalej – Sanktuarium św. Leopolda Mandica wraz z miejscem złożenia oraz Piazza della Erbe. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu.

IV dzień - Rzym

Śniadanie, zwiedzanie Rzymu – Bazylika św. Piotra, Plac św. Piotra, nawiedzenie grobu Jana Pawła II, Zamek św. Anioła, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie, Panteon, Fontana di Trevi, Koloseum – z zewnątrz, Forum Romanum – pozostałości pałaców i świątyń cesarskich, Palatyn, Kapitol. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

V dzień – Pompeje, Neapol

Śniadanie. Przejazd do Pompejów - odwiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych - Matki Bożej Różańcowej, znanej z nowenny pompejańskiej z obrazem MB i relikwiami bł. Bartolo Longo. Po drodze – widok na wulkan Wezuwiusz. Przyjazd do Neapolu. Spacer po Starówce z uświadczeniem katedry św. Franciszka z Pałacem Królewskim i Galerią Uberto I. Dalej – kościół Matki Bożej z Lourdes – miejsce pochówku ks. Dolindo. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Neapolu

VI dzień – Pietrelcina, Monte San Angelo

Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny, zwiedzanie. Następnie przejazd do Monte San Angelo – miejsca kultu Archanioła Michała, jednego z trzech Archaniołów. Pobyt w sanktuarium św. Michała Archanioła. Zwiedzanie groty – miejsca objawień z V wieku. Obiadokolacja, przejazd na nocleg do San Govanni Rotondo.

VII dzień – San Govanni Rotondo

Śniadanie, program pielgrzymkowy w San Govanni Rotondo – sanktuarium Ojca Pio gdzie spoczywa ciało świętego oraz  przez lata żył święty. Po południu przejazd do Peschici – malowniczego miasteczka św. Eliasza - wypoczynek nad morzem na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do san Giovanni Rotondo.

VIII dzień – Manopello, Lanciano

Śniadanie, przejazd do Manopello, gdzie znajduje się sanktuarium, w którym jest przechowywana chusta św. Weroniki, następnie do Lanciano - miejsca cudu Eucharystycznego. Obiadokolacja, nocleg w okolicach Ascoli.

IX dzień –Umbria „Ziemia świetych” Nursja, Cascia, Asyż

Śniadanie, przejazd do Nursji – Klasztor św. Benedykta. Dalsza podróż do Cascii - w sanktuarium św. Rity - patronki od spraw beznadziejnych. Zwiedzanie bazyliki z relikwiami Świętej, której ciało po śmierci się nie rozłożyło. Ponadto – uświadczenie relikwii cudu eucharystycznego.      Następnie przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary: Bazylika Santa Maria degli Angeli (Bazylika Matki Bożej Anielskiej) – której częścią jest kościół Porcium Culi, Bazylika Św. Klary z relikwiami świętej i bazylika Św. Franciszka z kryptą, w której złożono ciało Świętego (bazylika wpisana na Listę UNESCO), Plac Ratuszowy, spacer ulicami Starego Miasta ze wspaniale zachowanym charakterem epoki średniowiecza. Obiadokolacja i nocleg w Chianciano Terme.

X dzień – Siena, Monteriggioni

Śniadanie, przejazd do Sieny, zwiedzanie: Katedra, Piazza del Campo. Następnie przejazd do Monteriggioni – znakomicie zachowanej w pierwotnej XIII w. średniowiecznej wioski położonej na szczycie wzgórza, otoczonej murem obronnym z kamienia. Przyjazd do Tarvisio, obiadokolacja, nocleg

XI dzień – Tarvisio, Mariazell, Znojmo

Śniadanie, wyjazd z Tarvisio do  Mariazell:  Sanktuarium Matki Bożej, kościół św. Józefa z uzdrowicielskim źródełkiem. Przejazd do Znojma w Czechach. Obiadokolacja, nocleg.

XII dzień –powrót do Polski, po drodze Gidle

Śniadanie, wyjazd do Gdańska, na trasie msza święta w Gidlach.    Powrót do Gdańska w godzinach wieczornych - zakończenie pielgrzymki .

CENA = 4.950-zł/os     grupa 45-osobowa

Cena obejmuje:

-          11 noclegów w hotelach, pokoje 2, 3 - osobowe z łazienkami

-          przejazd autokarem o podwyższonym standardzie

-          11 śniadań, 11 obiadokolacji ( napoje dodatkowo płatne)

-     ubezpieczenie TU Europa  KL 15.000 Euro łącznie z chorobami przewlekłymi

-          opiekę pilota na całą trasę

-     TFG , TFP – opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie obejmuje:

-                   biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, parkingów, check pointów, systemy słuchawkowe, opłat w kościołach  ok. 120 - 140 Euro /os do rozliczenia z uczestnikami

Zapisy w biurze parafialnym w godzinach urzędowania

-        lub telefonicznie nr 517 987 210.

ZAMKNIJ